11029974_857085600996984_354399254126171927_nADANA GECE HAYATI

Adana’da çoğu restoranın menüsüne dünya mutfağı (pizza, makarna, et ve tavuk klasikleri) hakim olsa da, vejetaryenden, Meksika’ya, sushi’den, içli köfteye herkesin damak tadına uygun yemek bulunabilir. Listenin bir numarasında dillere destan Adana kebapçıları gelir. Ancak şehirde son yıllarda Ege’deymişçesine balık ziyafeti çekmek ya da çeşit çeşit mezenin eşliğinde fasıl dinlemek mümkündür.

Adana’nın birçok noktasında futbol maçlarının izlenildiği nargile- kafeler yer almaktadır. Bunların çoğu Adana’nın kısacık kışlarından istifade, ferah bahçe ve teraslarda hizmet vermektedir.

Gece hayatının yoğunlaştığı bölgelerin başında Kuzey Adana gelmektedir. Turgut Özal Bulvarı boyunca, İller Bankası’ndan, Kenan Evren Bulvarı kesişim noktasına kadar onlarca kafe-restoran ve gece mekanı vardır. Kuzey Adana’da haftanın her günü canlı müzik bulmak mümkündür. Latin dans geceleri, mini konserler, ünlü sanatçıların konserleri, karoeke barlar, kahveciler, nargileciler ve çeşit çeşit lokantalar. Havalar ısınınca Seyhan Baraj Gölü boyunca (Adnan Menderes Bulvarı) yer alan birçok balıkçı ve kebapçı iyice hareketlenir.

Daha kompakt bir bölgede yiyip içmek istiyorsanız “Sokakta Hayat Var!” Son 40 yıldır kentin en canlı kesimini oluşturan Şinasi Efendi, Metro Sineması Sokağı ve Ziyapaşa Bulvarı üzerinde ve ara sokaklarında hala şehrin en hoş lokanta ve kafelerini bulabilirsiniz.

Hızınızı alamadıysanız dahası da var… Adana’nın dillere destan Pavyon kültüründen günümüze kadar kalabilmiş birkaç Pavyon… Kime sorsanız söyler…

Help us improve the translation for your language

You can change any text by clicking on (press Enter after changing)