suitcase-on-a-globe-getting-ready-to-travelADANA SEYAHAT PLANLAMA

BİRKAÇ SAATTE ADANA
Adana’da sadece birkaç saatiniz varsa soluğu hemen bir kebapçıda almalısınız. Hangi Adanalı’ya sorsanız bir favori kebapçısı vardır. Siz de kendi favorinizi seçin.

Henüz gün batmadıysa Adnan Menderes Bulvarı üzerinde arabayla bir gezintiye çıkabilir, kebabınızı buradaki lokantalardan birinde yiyerek, mevsimlerden yaz ise bici bicinin, kış ise salebin tadına göl kenarında varabilirsiniz. Devamında Çukurova Üniversitesi Balcalı kampüsünün Aşıklar Tepesi mevkiinden Adana’nın panoramik siluetini fotoğraflayabilirsiniz.

1-2 GÜNDE ADANA
Adana’ya ayırabileceğiniz hiç değilse bir gece ve bir gündüzünüz varsa Seyhan Nehri boyunca yürüyüş rotasını takip etmenizi öneririz. (bknz sf…..) Bu rota boyunca Adana Merkez Park’ta çimenlerde uzanarak insanları izleyebilir, Adana Merkez Cami’ni ve Adana Arkeoloji Müzesine göz atabilir, devamen antik Taş Köprü’nün üzerinde hülyalara dalıp, Sinema Müzesi, tarihi Kız Lisesi Binası, Büyük Saat, Tepebağ evleri gibi kentin belli başlı yapıları arasındaki turunuzdan sonra ister Kazancılar’da karnınızı doyurur ister Ulu Cami avlusunda çay içip soluklanabilirsiniz.

Akşam üstü Adana Gar’ından hareketle Ziyapaşa Bulvarı boyunca bir yürüyüş yaparak kentin modern yüzüne bir göz atıp, yemek için buradaki sayısız lokantadan birini seçebilirsiniz. Hala enerjiniz varsa, ister şehrin bu semtinde, isterse Turgut Özel Bulvarı üzerindeki yepyeni bar ve kafelerin birinde geceye devam edebilirsiniz.

Altınızda araba varsa Seyhan Baraj Gölü’nün etrafından bir tam tur atmanızı öneririz. Yaklaşık 40 kilometrelik bu tur boyunca gölün karşı kıyısında birçok kafe Adana kentinin Manhattan-vari siluetiyle sizleri bekliyor olacak.

BİRKAÇ GÜNDE ADANA
Adana’da üç veya daha fazla gününüz varsa Adana’nın kıyı ilçeleri Yumurtalık ve Karataş sınırlarında yer alan Dalyanlar, Anavarza ve Misis Kaleleri, Aladağlar nefes kesici Çukurova hatıraları için sizi bekliyor.

Help us improve the translation for your language

You can change any text by clicking on (press Enter after changing)