Çiçek Kent Adana Sergisi ve Dünyalı Film Gösterimi

09 Dec

Etkinlik Detayları

 

BİRİNCİ ETKİNLİK; Saat 19:30’da Altın Oran’ın dört üyesinin (Haluk Uygur, Tansu Hastürk, Mehmet Dilci ve Hanife Uygur) hazırladığı ”Çiçek Kent; Adana” sergisi… Belgesel nitelikte olmasına rağmen sanatın diğer alanlarını da içerisine alarak bir yenilik peşinde olan bu çalışma Çukurova çiftçisine geleneksel ekim çeşitleri yerine çiçek yetiştiriciliğini önererek, daha fazla kazanabileceğini göstermeye çalışan bir AB projesinin lansmanıdır. Bu proje Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından da desteklenmektedir.

İKİNCİ ETKİNLİK; Saat 20:00’de Saygı Uygur ve Burak Yavuz isimli iki gencin hazırladığı AEON isimli 8 dakikalık bir ilk filmin galası; siyah ve beyazla simgelenmiş iyi ve kötünün diyalektik mücadelesini felsefik bir dille anlatmakta…

ÜÇÜNCÜ ETKİNLİK; 20:30’da Bağımsız Amerikan sinemasına ait bir bilim kurgu / drama; Man From Earth. İnsanoğlunun varlık nedenini ve uygarlık tarihini sorgulayan felsefik bir çalışma… Bu nefis filmi hep birlikte izleyeceğiz ve sonunda tartışarak değerlendireceğiz. (Not; Sinematek etkinlikleri herkese açık ve ücretsizdir. Etkinliğe istediğiniz bir aralıktan katılabilir, istediğiniz bir aralıktan ayrılabilirsiniz.)

PAYLAŞ

Zaman

(Cuma) 19:30

Yer

Başkent Üniversitesi Kışla Sağlık Yerleşkesi

Başkent Üniversitesi Kışla Sağlık Yerleşkesi, Gülhatmi Cad. 37/A, 01240 Adana/Yüreğir/Adana

37.01273635.3420668

Help us improve the translation for your language

You can change any text by clicking on (press Enter after changing)