Yaratıcı Öğretmen 1.Seviye

28 29 Oct Oct

Etkinlik Detayları

Yaratıcı Öğretmen, her seviye ve tecrübede öğretmenler, eğitmenler, eğitim fakültesi öğrencileri yanında katılımcı eğitim süreçleri ile ilgilenen, farklı gruplarla çalışan farklı rollerdeki liderler ve yaratıcılığının keşfinde olan herkesin alabileceği bir eğitimdir.

İki seviye olarak tasarlanmıştır.
Bu davet ilk seviyesi içindir.

Bu eğitimde kazanımlar;
-Zihinsel, fiziksel, duygusal her boyutta yaratıcılığı sağlayan egzersizlerle kendini ifade etmenin yollarını keşfetme
-Kendi yaratıcılık sürecindeki engellerini fark ederek bunların üstesinden nasıl geleceğini araştırma
-Öğrenme ortamını yaratıcılıkla nasıl birleştireceğine dair bir yol haritası
-Eğitimlerinizde kullanabileceğiniz oyunlar ve aktiviteler şeklinde olacaktır.

Eğitim süresi: 2 tam gün 9.00 – 17.00 saatleri arası
28 Ekim 2017 saat 9.00 -17.00
29 Ekim 2017 saat 9.00-17.00

Katılım ücreti: 400TL
3 ve daha kalabalık gruplar için kişi başı bedel: 350TL
NK üyeleri için: 350TL
Kontenjan 16 kişidir. Kontenjanımız çabuk dolduğu için kesin kaydınızı yaptırmak adına aşağıdaki formu doldurduktan sonra 150TL ön ödemeyi 20 Ekim’e kadar yapmanız gerekmektedir. Ön ödeme için;

IBAN: TR46 0006 4000 0014 2290 7667 48
Hesap No: 4229 0766748
İş Bankası ODTÜ Şubesi
Hesap Sahibi: Esra Debreli Deniz

Ön kayıt formu: https://goo.gl/forms/1UHr5h98U3S5X7Qk1

Daha detaylı bilgi almak ve kayıt için
yaraticiogretmen@gmail.com ya da
Cemil Sobacı cemil@nk.com.tr adresine mail atabilirsiniz.

Kolaylaştırıcılar:
Sezin İlbasmış Dindaroğlu
Eğitmen, sivil toplum destekçisi, sanatçı, sosyal girişimci, süreç tasarımcısı bir kolaylaştırıcıdır. Lisans ve yüksek lisansını reklamcılık ve halkla ilişkiler gibi alanlarda tamamlamıştır, halen Marmara Üniversitesi’nde doktorasına devam etmektedir, tezinde değişim yaratan eğitim modeli ile Paulo Freire odaklı çalışmaktadır. Çevre, sürdürülebilirlik, gençlik, iletişim ve topluluk gibi çok farklı alanlarda birbirine paralel projeler yürütmektedir. Uluslararası platformda, Partners for Youth Empowerment, YES! ve Climate Reality Project’le çalışmalar yapmaktadır.. Anadolu Sanat Jam, Council gibi farklı gruplarda kolaylaştırıcılık yapmaktadır. Tecrübesi olduğu farklı alanları (değişim yaratma, yaratıcı ifade, sosyal girişimcilik, dans, iklim değişikliği, sosyal etki ölçümü gibi) farklı atölyelerle bir araya getirmektedir.
http://sezinilbasmis.com/

Esra Debreli Deniz
Eğitmen, kolaylaştırıcı, hikaye anlatıcısı, performans sanatçısı, yaratıcı süreç tasarımcısıdır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunudur. Yüksek Lisans tezini Eğitim’de Yaratıcı Drama Uygulamaları üzerine yazmıştır. Farklı okullarda ATL-Öğrenmeye Yaklaşım lideri, yaratıcı drama lideri ve MEB’de kadrolu matematik öğretmeni olarak çalışmıştır. 2004 yılından beri disiplinler arası projeler üretmekte, ulusal ve uluslararası platformda diğer sanatçılarla ortak çalışmalar ve performanslar yapmaktadır. Partners for Youth Empowerment ve YES! gibi uluslararası sivil toplum kuruluşları ile birlikte çalışmakta, kendi kolaylaştırıcı kimliğini beslerken topluluk oluşturma adına Anadolu Jam ve Anadolu Sanat Jam etkinliklerinin de kolaylaştırıcılığını üstlenmektedir. Yaratıcı Öğretmen dışında “ Yaratıcı Dans”, Vahşinin Işığında”, “ An ve An Yaratıcı Farkındalık”, “Kozmik Dans” adında farklı atölyelerin de yaratıcısı ve uygulayıcısıdır.

PAYLAŞ

Zaman

28 (Cumartesi) 09:00 - 29 (Pazar) 17:00

Yer

Nöbetçi Kütüphane Nermin Topal Şubesi

37.027569635.3122054

Help us improve the translation for your language

You can change any text by clicking on (press Enter after changing)